2017

2. ročník Přerovských KOPEK je za námi. Celá trať je uklizena a můžeme si trochu odpočinout a zároveň probrat co bylo a co nebylo.

Jako ředitel závodu se především omlouvám všem těm, kteří nedostali trička v startovních taškách. Někde se vloudila chybička, kterou teď řešíme, nicméně trička na náklady spolku budeme rozesílat Vám, kteří jste je měli v ceně registrace a nedostali.

Nikdo nejsme dokonalými a věřte, že jsem upřímně rád za Vaše názory i připomínky. Jen tak můžeme závod zlepšovat a jít ještě dál.


Na příští rok budeme uvažovat nejen o přesměrování trasy, ale také o gastro zóně namísto triček. Myslím si, že bude lepší mít za cenu startovného plnohodnotný oběd a nabrat po závodě energii a sílu.

Určitě zlepšíme start jednotlivých skupin jak 10km, tak 25km a též pejskařů. Vynasnažíme se upravit harmonogram postupného startu tak, aby byl plynulejší a zároveň co nejméně zasahoval do omezení dopravy, která s tím souvisejí.

I systém vyhlášení se dočká změn tak, aby jednotlivé kategorie byly vyhlášeny samostatně a nemuseli jste čekat na závodníky z jiné kategorie.

Dětské závody budou komplet v novém, letošní premiéra se tak úplně nevydařila. Vždyť podle registrací jsme počítali jen s polovinou dětí, nakonec tolik sportovních ratolestí nás opravdu trochu zaskočil! Všichni byli skvělí, běželi s nadšením a elánem... Věřím, že si to také užili. Za rok budeme připraveni lépe, jen bychom si dovolili poprosit o spolupráci i Vás rodiče... aby své děti hlásili na závod s časovým předstihem. To pomůže hodně nám organizátorům.

Také jsem velmi rád, že se nám podařilo udělat svou vlastní originální medaili... Medaili pro každého, kdo doběhl, nebo došel do cíle. Nezáleží na tom, zda první nebo poslední - každý si zaslouží uznání a hrdě si odnést domů placku s názvem Přerovské KOPKY. Ta není na prodej, ta je právem vybojovaná Vaším odhodláním.

Děkuji Vám všem za účast a těším se na další ročník.

S pozdravem,

Alexandr Salachov a tým pořadatelů Přerovských KOPEK.