Úvod - 2016

Přátele a kamarádi,
jak už jistě víte, 1. Ročník Přerovských KOPEK měl velmi dobrou odezvu a bylo by škoda, nechat tento závod bez pokračovaní... To si pište, že budou další ročníky! :-)

Na 2.ročník připravujeme pár novinek a menší změny. Především přibudou štafety 4x2,5 km. Můžete tak poskládat svůj tým z 4 lidiček ať už pouze dámské, či mužské a nebo smíšeně štafety. Je to na Vás.

Další novinkou je běh/trek/ na 10km a to směrem na Švédské šance a zpět "MINI KOPKY". Tento závod bude také oficiální a též měřený na čas. Je určen především pro ty, kteří se necítí na hlavní trať KOPEK - 25km.

Nezapomněli jsme ani na malé sportovce. Přibudou dětské závodu "BABY KOPKY" kolem sportovní haly Spartak na cca 300 m, 700 m a 1,5 km pro dorost. Rozdělení jednotlivých dětských kategorií bude dle všeobecných pravidel a budou prezentovány na našem webu.
A pokud někdo z rodičů bude mít zájem projít/ proběhnout/ s dětmi až na Švédské šance, tak jim to bude umožněno v rámci "BABY MINI KOPKY" - nesoutěžní kategorie a za symbolickou cenu.

Změny k lepšímu se dotknou i k předávání cen pro 1-3 místo v každé kategorii. Nebudeme nic slučovat.

A jelikož očekáváme, že zájem o KOPKY bude po úspěšném 1. ročníku vetší (cca 400-500 účastníku), tak budeme potřebovat lepší i samotné venkovní zázemí - velkokapacitní party stany, pivní sety atd. Tento úkol bude mít na starost náš partner Pivovar ZUBR.

Přerovské KOPKY 2016 je už minulost. Historie. A myslím si, že se zrodila malá historie ve velkých dějinách běžeckého světa na Přerovsku.Úterý, 20.9. 2016 Konečně mám čas chvilku odpočinout. Dnes jsme uklidili poslední věci ve sportovní hale TJ Spartak Přerov. A odpoledne osobně s kamarádem Luborem projeli na kole celou trať a odstranili veškerá značení. Ufff!!

Závod skončil. Byl tonáročný úkol pro malou skupinu dobrovolníků, kteří věnovali svůj volný čas od pátku 16. září až do pondělí 19. září přípravě, realizaci i balení věcí po závodě. Bez těchto dobrovolníků v pořadatelském týmu by nebyl závod závodem. Děkuji, že jste věnovali svůj čas pro velmi užitečný zážitek ostatním lidičkám. Celkem na hlídkách a jednotlivých stanovišti bylo 40 dobrovolníků. Od výčepů po řidiče. Od registrace po cíl. 40 lidiček v zákulisí tohoto závodu dokázalo pokrýt celou 25 km dlouhou trať. Už nemluvím o osobních kontaktech mojí přítelkyně na lidičky, kteří nám vyšli vstříc, o pomoci našich kamarádů, přátel, které ani nebylo vidět v zákulisí těch příprav, ale bez kterých by jsme to nedokázali. Jen grafika plakátů, bannerů, úpravy webu, startovní listina atd. stálo hodně času, a to vše ve volnu po práci, často až do noci. A kdo o tom ví? Také do toho projektu byla zapojena i rodina mé přítelkyně, když neváhali přijet z Brna zkontrolovat ráno za svítání na kole trať před startem a hned znovu Vás doprovodit kus cesty po startu. Nebo můj kamarád z Rožnova, který přijel a byl jako hlídka na trati. Dopravní značky, vesty, rozvoz lidí atd.

Manažer Roman se do celé akce od začátku pustil s vervou, stejně tak jako jeho zkušená běžecká partnerka Eva, bez kterých by se start i vyhlášení snad ani neuskutečnilo. Rád bych zde napsal poděkování každému, ne jednotlivě, ale všem, protože každý z pořadatelského týmu odvedl svůj OBROVSKÝ KUS PRÁCE!!!! Velmi si toho vážím lidičky.

Pro mne samotného to byla další velká zkušenost v pořádání závodu - teď už svého. Skoro půlroční přípravy a poslední týdenní maraton před startem závodu byly pro mne a mé nejbližší velmi náročné. Zvlášť poslední 3 dny, než se rozběhla v 9.15 hod časomíra, vlastně už ani nespal. Velmi moc mi záleželo na tom, aby byla maximální spokojenost především Vás - závodníků. Od zázemí v prostoru startu až po ukončení závodu. Už nemluvím o občerstvovačkách na trati. Dostat tam materiál a hlídky nebylo jen tak jednoduché ani logisticky ani materiálně. Přesto jsme to my zvládli!!! A jsem hrdý na svůj tým pořadatelů.

Možná jste si všimli, že během předávání cen, už skoro ani nevnímal. Jen cítil energii od vás, okolo úsměvy na tvářích. A na tombole prý tančil J. Byl tam kamarád na bedně, dával jsem mu medaile, gratuloval... a já nic nepamatuji. Nestydím se za to. Spánkový deficit u mne byl velký, až teď na mne a mou přítelkyni doléhá únava. Bál se sednout, protože vím, že by usnul. A to říkal každému ve svém týmu - nesmím sednout, pokud neskončí vše. Pokud nesbalíme a neuklidíme kolem závodiště.

Vím, že máme co ještě dolaďovat, odchytávat "mouchy", které běžně objeví při každém novém projektu.

Přesto vím a cítím, že mělo to smysl uspořádat tento závod. Hodně lidiček poznalo místa, kam je běžně ani nenapadne zajít podívat. Prý Haná je "rovinatá placka"... ale zkuste projít těch 25 km a najednou Vám dojde, že ani není tak placatá, jak se zdá J, to už víte. Což jsem velmi rád slyšel v cíli. Zvlášť při stoupání na poslední kopec - Švédské šance. To byla ta pravá zkouška J. A tady právě rodí se ta trpělivost, výdrž, bojovnost v každém z nás. Stejně tak jako u mě před lety, když jsem ten kopec oblíbil a doslova ho prochodil skrz na skrz před svými výpravami do velkých hor. A s láskou mu říkám můj "mega kopec". Teď je i VÁŠ.

Děkuji za zázemí TJ Spartak, že šli na vstříc tohoto trialového závodu pro širokou veřejnost. Děkuji obcím a starostům, přes které trať závodu vedla - Beňov, Přestavlky, Dobrčice, Horní Moštěnice a také mikroregionu Moštenka. Také děkuji za vstřícnost úředníkům Statutárního města Přerov, za pomoc v pořádání Přerovských KOPEK, za bezpečnou asistenci hlídkám Městské Policii Přerov a Státní policii ČR.

Našim sponzorům a partnerům, mediálním partnerům včetně webu www.svetbehu.cz za články a info.

Děkuji Vám, závodníkům, že jste šli do tohoto závodu a nebáli se postavit nové výzvě. Pro mě těch téměř 250 přihlášených účastníků v 1. ročníku, kteří mi dali svoji důvěru a stoupli se na start - znamená velký úspěch a zároveň závazek na příští ročník - budu se na vás všechny těšit!
Děkuji své přítelkyni Oli, že mně podpořila a byla při tom.
Dohráno, dobojováno, pro všechny na trati i v zákulisí...
Příští rok vím, že bude ještě lepší!
S přátelským pozdravem,
Sasha
Hlavní organizátor závodu PK-25

PARTNEŘI ZÁVODU 2016

PAPIR PLUS, s.r.o. 

FACE SPORT s.r.o. 

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI